Dla firmy Ap System, specjalizującej się w projektowaniu zrobotyzowanych linii produkcyjnych oraz ich oprogramowania, zaprojektowaliśmy pod Wrocławiem centrum badawczo rozwojowe stanowiące jednocześnie nową siedzibę tej prężnie rozwijającej się firmy.
W budynku zaprojektowaliśmy część biurową przeznaczoną dla ok. 20 programistów oraz część montażu prototypów. Część biurowa położona od frontu budynku, z uwagi na południową ekspozycję wymagała zastosowania nietypowego rozwiązania bryły. Zaproponowano atrium wejściowe, wokół którego zlokalizowano biura doświetlone od wschodu i zachodu. Dodatkowym efektem tego rozwiązania jest wizualny kontakt z zielenią.  Połączoną z częścią biurową  jest składająca się z kilku pomieszczeń przestrzeń montażu prototypowych linii produkcyjnych, w których m.in.  prowadzone będą prace rozwojowe nad prototypami.
Konstrukcja przestrzenna nad biurami, do czasu planowanej rozbudowy budynku, stanowić ma charakterystyczną formę przestrzenną wyróżniającą obiekt. Rozwiązanie to wraz z prostą elewacją z geometryczny podziałem, w której dominuje biel oraz duże przeszklenia, stanowić ma wizytówką nowoczesnej firmy.

Dane projektu:

Projekt: 2023
Powierzchnia działki: 2000 m2
Powierzchni zabudowy: 630 m2
Powierzchnia użytkowa: 816 m2

Zakres prac:

koncepcja, projekt budowlany, projekt wykonawczy

Podobne projekty