Projekt osiedla budynków jednorodzinnych położonego przy zachodniej granicy Wrocławia, we wsi Cesarzowice. Założeniem projektowym było stworzenie wyróżniającego się na tle konkurencyjnych inwestycji, zespołu funkcjonalnych budynków jednorodzinnych, wykorzystując potencjał intensywności zabudowy zapisany w planie miejscowym.  Zaprojektowaliśmy zespół 20, dwulokalowych, budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojącej. Całość inwestycji podzielona została na 2 etapy  i składa się z 36 dwukondygnacyjnych lokali mieszkalnych, z których każdy posiada swój ogród i garaż.

Zaproponowaliśmy dla większości założenia budynek o powtarzalnym, przejrzystym  układzie funkcjonalnym, który składająca się z części dziennej w parterze oraz m.in. 3 sypialni na piętrze. Z uwagi na uwarunkowania wielkości działek miejscowo budynki mają różną szerokość dzięki czemu udało się zaproponować spory wachlarz wielkości lokali. 4 budynki od strony drogi dojazdowej, zlokalizowane na dużych działkach , posiadają indywidualny układ,  m.in.  przestronny dwukondygnacyjny salon, oraz większą powierzchnię użytkową.

Całość osiedla od strony estetycznej wyróżniać miała prosta forma elewacji z atrakcyjnym podziałem stolarki okiennej i skromnym detalem.

Kompleksowy projekt osiedla dotyczył także infrastruktury wewnętrznej z dojazdową drogą wewnętrzną oraz sieciami i przyłączami.

Dane projektu:

Projekt: 06.2020, 11.2020
Powierzchnia działki: 12.284 m2
Powierzchni zabudowy: 3.304 m2
Powierzchnia użytkowa: 4.583 m2

Zakres prac:

koncepcja, projekt budowlany

Podobne projekty